/010a magdalenka

/010a magdalenka

/lokalizacja
Magdalenka, Polska

/projekt i realizacja
2022 / 2023

/metraż
320m2

/zakres opracowania
Projekt architektoniczno budowlany domu jednorodzinnego w Magdalence

/lokalizacja
Magdalenka, Polska

/projekt i realizacja
2022/2023

/metraż
2022

/zakres opracowania
Projekt budowlany domu jednorodzinnego w Magdalence

Każdy budynek powinien być zaprojektowany w sposób, który pozwala na harmonijne wpisanie się w naturalne otoczenie. Dom jednorodzinny w Magdalence pod Warszawą to bezpieczna i nowoczesna przestrzeń ukryta w minimalistycznej formie. Zlokalizowany jest w samym środku lasu, pośród wielu malowniczych drzew. Dookoła panuje cisza i spokój, a niewielka odległość od stolicy to dodatkowy atut, wpływający na wygodę życia. Budynek kryje w sobie bardzo funkcjonalną przestrzeń dostosowaną do indywidualnych potrzeb i wymagań inwestorów.

Prezentowany dom składa się z trzech kondygnacji: piwnicy, parteru i piętra.

Najniższa z nich przeznaczona jest na garaż, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz wyjątkowe miejsce powiązane z pasją inwestorów - niewielką winiarnię.

Parter stanowi strefa dzienna z przestronną kuchnią ze spiżarnią, jadalnią i salonem, z którego można przejść bezpośrednio na przestronny taras z kominkiem wbudowanym w ścianę. Dodatkowo, znaleźliśmy tu miejsce na pokój gościnny, łazienkę i gabinet. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu ścian i ułożenia mebli, część wspólna nie koliduje w żaden sposób z pozostałymi pomieszczeniami. Prywatność oraz komfort korzystania z przestrzeni pozostają nienaruszone.

Piętro jest strefą nocną i rekreacyjną. Najważniejszym i najbardziej przestronnym elementem jest strefa master z dużą garderobą, wygodną sypialnią i łazienką połączoną z sauną. Na tej kondygnacji znajdują się również pokoje dla dzieci, ogólna łazienka oraz nieduża siłownia. Każde z pomieszczeń wyposażone jest w przynajmniej jedno duże okno z widokiem na malowniczą okolicę, co stanowi naturalny element dekoracji wnętrza.

Elewacja domu została zaprojektowana głównie z ciemnej, nieregularnej cegły, którą połączyliśmy z dwoma rodzajami paneli elewacyjnych: drewnianymi oraz z gładką elegancką strukturą w ciemnym kolorze. Drewniane elementy dają efekt naturalności i ciepła, co doskonale komponuje się z surowością cegły. Na fragmencie elewacji przewidzieliśmy też stelaż dla pnących roślin, aby całość jeszcze lepiej wpasowała się w najbliższe otoczenie.

Dom posiada dużą ilość okien, które są zarówno częścią kompozycji, jaki i zapewniają dopływ odpowiedniej ilości światła dziennego do wnętrza.

Wszystkie wyżej wymienione elementy składają się na wspaniały, udany projekt domu jednorodzinnego. Warto podkreślić, że jego finalny wygląd to nic innego jak efekt owocnej współpracy między nami - architektami i naszymi klientami.

/koncepcja

Projekt każdego domu powinien być niepowtarzalny, dostosowany do potrzeb przyszłych mieszkańców, a także spójnie wpisany w jego najbliższe otoczenie. Zwracamy na to szczególną uwagę przy tworzeniu koncepcji, która jest dopiero początkiem drogi do urzeczywistnienia pomysłów powstałych na papierze.

Inspiracją do powstania projektu domu jednorodzinnego w Radoniach stało się jego otoczenie - działka niemal w całości przykryta drzewami. Próba wpisania budynku w istniejący krajobraz nasunęła na myśl ideę domku na drzewie, którego charakterystyczne elementy umieściliśmy w nowoczesnej bryle. Głównym zamysłem było wrażenie "zawieszenia na drzewie", które uzyskaliśmy przez obszerne przeszklenie parteru i umieszczenie na nim pełnej bryły. Pionowe podziały w dolnej części budynku przypominają sąsiadujące pnie drzew i sprawiają, że całość nabiera spójności.

/program funkcjonalny

Parter domu stanowi otwartra strefa dzienna z przestronnym tarasem widocznym przez liczne przeszklenia. Dodatkowo znajdują się tu pomieszczenia gospodarcze, pokój gościnny oraz dwustanowiskowy garaż. Natomiast całe piętro przeznaczone jest na część zupełnie prywatną, pozbawioną okien widocznych od frontu budynku. Wszystkie pomieszczenia oraz ich układ dopasowaliśmy do wytycznych przekazanych nam przez inwestorów, łącząc je z zasadami ergonomicznego i funkcjonalnego projektowania.

Wszelkie przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu będą pełnić rolę dekoracji. Widziana przez nie otaczająca natura namaluje niepowtarzalne obrazy, które stną się integralną częścią nowopowstałych wnętrz.

/plan piwnicy

M_0

/plan parteru

M_I

/plan piętra

/plan piętra

M_II

/wizualizacje

/wizualizacje

elewacja frontowa
taras z kominkiem
dom wśród drzew

copyright © kael architekci 2019. All rights reserved.

kael architekci 2018  ©

copyright © kael architekci 2019. All rights reserved.

facebook   |   instagram   |   blog   |  contact

facebook   |   instagram   |   blog   |  contact