/011a kadzioleczki

/011a kadzioleczki

/lokalizacja
Warszawa, Polska

/projekt
2021/2022

/metraż
320m2

/zakres opracowania
Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego w Warszawie

/lokalizacja
Warszawa, Polska

/projekt
2021/2022

/metraż
2022

/zakres opracowania
Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego w Warszawie

Lokalizacja projektowanego budynku już od samego początku wywiera duży wpływ na jego ostateczny wygląd. Jest to dobrze widoczne w przypadku dwukondygnacyjnego domu zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie lotniska. Ważne było, aby budynek jak najlepiej spełniał funkcję izolatora akustycznego, nie przepuszczając dźwięków samolotów. Nie było to jedyne wyzwanie. Kolejnym okazał się kształt działki, która jest bardzo wąska, ale podłużna. Biorąc pod uwagę wyżej wspomniane problemy, indywidualne potrzeby inwestorów i łącząc z nimi nasze wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę, zaprojektowaliśmy funkcjonalny i nowoczesny dom.

Na parterze znajduje się dwustanowiskowy garaż, pomieszczenia gospodarcze, pokój gościnny oraz główna część domu, czyli strefa dzienna połączona ze strefą relaksu. W jej skład wchodzi duża kuchnia z wyspą i jadalnią, przestronny salon o wysokości 1,5 kondygnacji oraz całkowicie zadaszony basen, z którego mieszkańcy mogą korzystać przez cały rok. Dodatkowym elementem jest zewnętrzny prysznic zlokalizowany przy basenie. Ukryty jest za wysokim murem, który zapewnia odpowiednią prywatność i jednocześnie stanowi spójną całość z elewacją.

Piętro domu zostało zagospodarowane jako strefa nocna z pokojami dziecięcymi oraz strefą master przeznaczoną dla rodziców. Każdy z domowników ma swoją własną przestrzeń, w której może czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Elewacja domu została częściowo uwarunkowana przez konieczność odgrodzenia się od hałasu. Jedna z podłużnych ścian od strony lotniska jest wysokim, grubym murem bez żadnych otworów. Jej dekoracją oraz dodatkowym elementem izolującym są rośliny pnące się po specjalnie zaprojektowanych stelażach. Pozostałe strony domu posiadają liczne okna oraz większe przeszklenia zapewniające dopływ naturalnego światła do wnętrza budynku.

Materiały, jakie wykorzystaliśmy do projektu elewacji to jasna, podłużna cegła oraz ciemny, kontrastujący tynk i kamień. Nadają one eleganckiego i nowoczesnego charakteru całej bryle, która jest dodatkowo ożywiona przez zastosowaną na elewacji roślinność.

Wszystkie wymienione elementy składają się na świetny projekt domu jednorodzinnego, ale to dzięki naszej współpracy z klientami udało się stworzyć spójne i dopasowane do ich potrzeb rozwiązania, które spełniają ich wymagania w najwyższym stopniu.

Projekt każdego domu powinien być niepowtarzalny, dostosowany do potrzeb przyszłych mieszkańców, a także spójnie wpisany w jego najbliższe otoczenie. Zwracamy na to szczególną uwagę przy tworzeniu koncepcji, która jest dopiero początkiem drogi do urzeczywistnienia pomysłów powstałych na papierze.

Inspiracją do powstania projektu domu jednorodzinnego w Radoniach stało się jego otoczenie - działka niemal w całości przykryta drzewami. Próba wpisania budynku w istniejący krajobraz nasunęła na myśl ideę domku na drzewie, którego charakterystyczne elementy umieściliśmy w nowoczesnej bryle. Głównym zamysłem było wrażenie "zawieszenia na drzewie", które uzyskaliśmy przez obszerne przeszklenie parteru i umieszczenie na nim pełnej bryły. Pionowe podziały w dolnej części budynku przypominają sąsiadujące pnie drzew i sprawiają, że całość nabiera spójności.

Parter domu stanowi otwartra strefa dzienna z przestronnym tarasem widocznym przez liczne przeszklenia. Dodatkowo znajdują się tu pomieszczenia gospodarcze, pokój gościnny oraz dwustanowiskowy garaż. Natomiast całe piętro przeznaczone jest na część zupełnie prywatną, pozbawioną okien widocznych od frontu budynku. Wszystkie pomieszczenia oraz ich układ dopasowaliśmy do wytycznych przekazanych nam przez inwestorów, łącząc je z zasadami ergonomicznego i funkcjonalnego projektowania.

Wszelkie przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu będą pełnić rolę dekoracji. Widziana przez nie otaczająca natura namaluje niepowtarzalne obrazy, które stną się integralną częścią nowopowstałych wnętrz.


/plan parteru

K_0

/plan piętra

/plan piętra

K_I

/wizualizacje

/wizualizacje

08_KADZIOLECZKI_15_04_2022
07_KADZIOLECZKI_15_04_2022 (1)
09_KADZIOLECZKI_15_04_2022 (1)

/wizualizacje V2

 

06_KADZIOLECZKI_25_03_2022
05_KADZIOLECZKI_25_03_2022
04_KADZIOLECZKI_25_03_2022

copyright © kael architekci 2019. All rights reserved.

kael architekci 2018  ©

copyright © kael architekci 2019. All rights reserved.

facebook   |   instagram   |   blog   |  contact

facebook   |   instagram   |   blog   |  contact