/098 bagatela

/projekt

/zakres opracowania
Projekt wnętrz mieszkania w Warszawie

/autor
KAEL architekci

/projekt i realizacja
2019

/lokalizacja
Warszawa, Polska

/zakres opracowania
Projekt wnętrz apartamentu w Warszawie

/autor
KAEL architekci

/projekt i realizacja
2019 / 2020


/lokalizacja
Warszawa, Polska

Założeniem przy projektowaniu mieszkania znajdującego się w jednej z warszawskich kamienic przy ulicy Bagatela było wyeksponowanie wszystkich specyficznych cech kamienicznego wnętrza: wysokości pomieszczeń, kształtu i wielkości okien oraz sztukaterii ozdabiających ściany.

Wyjątkowość mieszkania została podkreślona przede wszystkim poprzez wprowadzenie na całej jego powierzchni jodełki w ciepłym odcieniu. Drewnianym parkietem pokryto salon, jadalnię, gabinet, sypialnię i pokoje dzieci. Podłoga ta nie tylko idealnie wpisuje się w szczególny styl, jaki reprezentuje i niejako narzuca mieszkanie położone w kamienicy, ale także doskonale pasuje do wysublimowanej estetyki. Dodatkowym zabiegiem akcentującym elegancki wygląd pomieszczenia i dobrze harmonizującym z odcieniem położonego parkietu jest zaproponowana łagodna kolorystyka utrzymana w tonacji bieli i czerni.

Nie do przecenienia w tworzeniu całościowej wizji i klimatu mieszkania była rola samych inwestorów. Dobra i pełna zaangażowania współpraca obu stron przedsięwzięcia – inwestorów i projektanta – zawsze stanowi jeden z ważniejszych czynników składających się na sukces efektu końcowego. Dzięki cennym sugestiom ze strony domowników powstał między innymi kominek w pięknym, czarnym, powściągliwym obramowaniu, dodatkowo otoczonym sztukaterią. Nad nim w czarnej, prostej ramce wisi duże lustro, za którym ukryto telewizor. Kominek i lustro to centralny punkt salonu.

Ściany całego mieszkania są białe i pokryte sztukaterią. Podłużny i smukły kształt zastosowanych zdobień jeszcze bardziej uwidacznia nietypową wysokość wnętrza. W łazience konsekwentnie jak w pozostałych pomieszczeniach na ścianach króluje biel. Czarny kolor pojawia się natomiast głównie w postaci dodatków takich jak meble (stoły, blaty i krzesła), oświetlenie (lampy wiszące i stojące) i dekoracje (ramy luster, obramowanie kominka, donice i inne detale). Dodatki i meble w czarnym kolorze świetnie komponują się także z ciemniejszymi usłojeniami jodełkowych desek. Warto również zwrócić uwagę na dopasowanie bieli i czerni płytek podłogowych położonych w korytarzu i kuchni z drewnianym parkietem dominującym w reszcie mieszkania. Całość zestawiona z białymi ścianami udowadnia, że dobrze dobrana podłoga może być główną i zarazem niezwykle efektowną dekoracją całej przestrzeni mieszkalnej.

mieszkanie projektu kael architekci
wyspa w kuchni
strefa dzienna w mieszkaniu ze sztukaterią
biokominek w mieszkaniu
stół jadalniany
gabinet w mieszkaniu w kamienicy
wyspa w mieszkaniu w kamienicy
toaletka w sypialni
sypialnia ze sztukaterią
szafka w łazience przy sypialni
łazienka z wanną w kamienicy
lustro z szafką w łazience
łazienka z prysznicem w kamienicy
przedpokój w kamienicy w warszawie
kategoria /wnętrze mieszkalne - projekt     lokalizacja /warszawa     realizacja /2019

copyright © kael architekci 2019. All rights reserved.

kael architekci 2018  ©

copyright © kael architekci 2019. All rights reserved.

facebook   |   instagram   |   blog   |  contact

facebook   |   instagram   |   blog   |  contact